Existuje veľa produktov s pozitívnym vplyvom na pokožku hlavy, ale zároveň existuje aj veľa produktov, ktoré škodia bunkám vlasov. Spomedzi nich vyniká alkohol, ktorého požívanie môže viesť k zhoršeniu stavu vlasov. Skutočne vysušuje alkohol vlasy? Najväčším nedostatkom alkoholo sú jeho dehydratačné vlastnosti. Strata vody v organizme vedie k slabej hydratácii vlasových buniek a problémom s vysušovaním alebo krehkosťou.
Viditeľne matné vlasy, strata lesku a rozštipené končeky sú najbežnejšími problémami ľudí, ktorí to preháňajú s alkoholom a nie sú dostatočne hydratovaní. Odborníci varujú, že nadmerné požívanie alkoholu môže viesť k zdravotnému stavu, pri ktorom sú vyživujúce zložky odplavované z organizmu, čo má priamy vplyv na stav vlasov. Bez náležitej dávky vitamínov (obzvlášť zo skupiny B, ale tiež A, C a E) alebo vyživujúcich zložiek (biotínu, zinku, kyseliny pantoténovej alebo kyseliny listovej) stratia vlasy prirodzený lesk, budú krehké, suché a jemné. Nízke hladiny týchto zložiek ovplyvňujú hustotu a kvalitu vlasov.
Nedostatok vitamínov a prvkov v organizme sa samozrejme dá zvrátiť doplnkami, ale aj takto dodané prvky budú po konzumácii alkoholu z tela vyplavené. Nedostatok týchto vyživujúcich zložiek bude prirodzene viesť k strate vlasov. Naše vlasy tvorí hlavne tiamín, čo je vitamín B, a jeho nedostatok sa dá spozorovať na výzore vlasov.
Veľký význam v kondícii dobrých vlasov má aj pečeň, hoci o tom nevie veľmi veľa ľudí. Ako je všeobecne známe, najväčším nepriateľom pečene je alkohol. Nedostatočná očista tela od toxínov a prebytočných metabolitov môže ohromne ovplyvniť fungovanie organizmu a štruktúru vlasov. Problém so zlým vplyvom alkoholu na vlasy sa objavuje len vtedy, keď ho pijeme príliš veľa. Nemusíte sa zriecť pohára vína alebo piva počas večere. Pitie alkoholu s mierou bude mať zlepšujúci účinok na stav vlasov a ich vzhľad. Základom starostlivosti o vlasy je odstrániť škodlivé látky z organizmu a alkohol je jednou z takýchto látok.
Pridaj komentár